مجله تخصصی بانوان | آرایشی، بهداشتی، مد، آشپزی و شیرینی پزی

فهرست

۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

غذاهایی که به عنوان “غذای سالم” به بازار عرضه می‌شوند ممکن است غذاهای طبیعی، غذاهای ارگانیک، کل مواد غذایی و بعضی اوقات مکملهای گیاهی یا مکمل غذایی باشند.

 گرانولا

zimg 001 37 - ۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

گرانولا حاوی مواد سالم مانند جو دوسر است و می‌تواند به عنوان یک وعده خوشمزه به همراه ماست یا غلات استفاده شود. اما از آنجایی که هر فنجان تا ۶۰۰ کالری می‌تواند داشته باشد (بسته به شکر و سایر مواد تشکیل دهنده)، مساله مهم این است که آن را کم کم مخلوط کنید و به یکباره نریزید.

غلات

zimg 002 36 - ۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

غلات آماده می‌توانند برای خوردن صبحانه یک خوراکی مناسب و سالم باشند، به خصوص اگر آنرا با دانه‌های کم قند درست کرده باشند و با میوه‌های تازه و شیر کم چرب سرو شود. اما غلات شکر دار که از فیبر و پروتئین پایینی برخوردار هستند، ممکن است که باعث بالارفتن قند خون شده و پیش از زمان ناهار از بین بروند.

سوشی

zimg 003 35 - ۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

یک رول کالیفرنیا را سفارش دهید و چربی‌های مونو سدیم سالم از آواکادو و روی را از خرچنگ دریافت نمایید، همه آن‌ها برابر ۲۵۵ کالری است. اما یک رول میگو، که خرد شده و سرخ شده و اغلب با مایونز تند ترکیب می‌شود، حدود ۲۰۰ کالری بیشتر چربی دارد.

پاپ کورن

zimg 004 34 - ۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

پاپ کورن پخته شده یک میان وعده سالم، غنی از غلات و آنتی اکسیدان است که کالری کمی دارد. اما پاپ کورن‌های سینمایی، که در روغن نارگیل سرخ می‌شوند، یک رژیم غذایی است که دارای ۱۲۰۰ کالری هستند.

ماست

zimg 005 32 - ۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

یک ماست یونانی بدون قند حاوی پروتئین و کلسیم است. اما ماست‌های شیرین که با پوره‌های میوه‌ای ترکیب می‌شوند دارای پروتیین کمتری بوده و بیشتر شبیه دسر هستند.

انرژی زا

zimg 006 40 - ۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

خوراکی‌های انرژی زا می‌توانند انتخابی عاقلانه برای یک میان وعده و یا مینی غذا باشند، در صورتیکه میزان سالمی از پروتئین‌ها و فیبر را ارائه دهند و کم قند و اشباع شده باشند. اما زمانی که حاوی پوشش شکلاتی یا شهد شیرین باشند، می‌توانند به عنوان یک شکلات پروتئینی مورد استفاده قرار گیرند.

 سالاد

zimg 007 38 - ۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

سالاد درست شده با اسفناج، تن ماهی سبک، سبزیجات و ماست می‌تواند برای نهار کم کالری مناسب باشد. اما هنگامی که سالاد شما حاوی مرغ، بیکن، پنیرچدار و ادویه است، بهتر است که یک برگر بخورید.

 کره‌ی بادام زمینی

zimg 008 31 - ۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

اگر گیاه خوار هستید، کره‌ی بادام زمینی می‌تواند یک راه مناسب برای اضافه کردن چربی‌های سالم و پروتیین‌ها به رژیم غذایی شما باشد.

 میوه‌های خشک شده

zimg 009 33 - ۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

میوه‌های خشک، از جمله آلو، زردآلو خشک و خربزه خشک، می‌توانند یک میان وعده غنی از مواد مغذی خوشمزه باشند، به خصوص زمانی که با شکر پوشیده نمی‌شوند و میزان محتویات آن‌ها چک شده اند. اما اگر شما به سولفیت‌ها حساس هستید یا مبتلا به آسم هستید، میوه خشک می‌تواند مشکل ساز باشد مگر اینکه برند‌های ارگانیک را انتخاب کنید که شامل دی اکسید گوگردی نگهدارنده نیستند.

 چیپس سبزیجات

zimg 010 39 - ۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

چیپس‌های گیاهی می‌توانند مقادیر زیادی فیبر و ویتامین A. را به ارمغان بیاورند، به خصوص زمانی که آن‌ها به شکل خالص هستند (مخلوط نشده اند). اما همه‌ی چیپس‌های سبزیجات برابر نیستند. بسته به مقدار روغن، نمک و شکر، کالری آن‌ها می‌تواند به سرعت افزایش پیدا کند.

 

 


728x90 - ۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

728x90 googletabligh - ۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

banner 12 - ۱۰ خوراکی که سالم‌اند، مگر در موارد خاص!

امتیاز به این مطلب:
  • این مطلب مفید بود؟
5.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)

دسته بندی ها تغذیه

دیدگاه

درحال ارسال